Moc jste nás potěšili vašimi komentáři a vzkazy. Děkujeme!

Včera jsem byla na křtu knihy Střípky z historie Vraného nad Vltavou a okolí. Atmosféra byla báječná. Cestou ve vlaku zpět do Benešova jsem tuto knížku prohlížela a jsem nadšená jak úpravou, tak obsahem. Opravdu klobouk dolů před autorkami této knihy, je to opravdu výsledek usilovného hledání a sestavení. Je to prostě nádherné zpracování a moc za to děkuji.
Jiřina Hrabánková, Benešov

Naše nejstarší čtenárka a pamětnice paní Emílie Dvořáková dokonce napsala vzkaz vlastní rukou:

Nedlouho po vydání knihy paní Emílie Dvořáková v úžasném věku 99 let zemřela. Jsme moc vděčné za všechny její vzpomínky na Vrané a na svůj dlouhý a bohatý život, které nám předala.

Chtěl bych poděkovat autorkám a všem, kteří se na knize podíleli. Kdo nikdy nedělal technickou redakci, nedovede si představit, jak náročné to je na čas a jaká je to piplačka. Výsledek ale stojí za to. Už se těším na druhý díl.
Ivo Vavřina, Vrané
Knihu mám během dnešního odpoledne téměř přečtenou. Mohla by se jmenovat „Jedním dechem“. Velmi mě zaujala kapitola o sanatoriu, protože ozdobné sloupy vyobrazené v knize na str.112 si pamatuji z dětství. Byly (a dle dokumentace jsou) na zahradě domu U Pošty, kam jsme chodívali s rodiči jako děti na návštěvu. Tyto sloupy mě už tehdy, jako dítě, velmi fascinovaly a díky knize jsem zjistila jejich původ. Nebo samota Vír? O té jsem nikdy neslyšela. Dále např. „travnaté terasy“ za sokolovnou. Byly to tribuny pro diváky a „plac“ před nimi prostor pro cvičence. Nikdy před tím mě nenapadlo hledat za tím nějaký význam. Myslela jsem si, že jsou to navážky ze stavby školky.
Alexandra Černochová, Vrané
Do knížky koukám během prodávání a už se těším domů na brýle. Je krásná!!!
Alena Kopanicová, Zvole
Nová knížka o Vraném, a tedy i o Vltavě, konečně k dispozici. Moc pěkná, poctivá a nabitá zajímavostmi i krásnými, často zcela neznámými fotografiemi. Vřele doporučuji a gratuluji k realizaci Staré škole i oběma autorkám.
Vojtěch Pavelčík, Stará Vltava
Kniha je krásná, myslím že se nyní ozvou lidé, kteří mají doma na půdě také v krabicích poklady. Hezky jsem si už večer početla!
Dana Ullwerová, starostka Vraného
Moc děkuji Pavlíně Kourové a Natálii Lupienské. Přečteno jedním dechem. Jste skvělé a už se těším na další díl.
Romana Hadrabová, Vrané
Křest byla krásná akce. Díky za ni všem, byla jsem tam ráda. Nejdřív jsem okoukla fotky a pomalu pročítám. Kniha je krásná, dokonce i manžel, který mi nedoporučuje nakupovat moc knih, ji pochválil a řekl, že je dobře, že ji máme doma. Jen škoda, že se jí nedožila babička. Ta měla Vrané moc ráda.
Lenka Straková, Strnady
Knížka je krásná a skvěle napsaná, každý den v ní aspoň chvilku zalistuji a je to paráda.
Petra Holubová (učitelka ZŠ Vrané), Měchenice
Krásná akce, kniha je opravdu báječná. Krásně se to čte a úprava je nádherná. Gratuluji k zaslouženému úspěchu a jsem rád, že jsem díky tomu na křtu potkal lidi, které jsem léta neviděl.
Standa Kašpar
Je to krásná kniha plná zajímavostí. Čte se sama.
Jitka Foubíková Fáberová, Vrané
Křest byl pro nás moc příjemně stráveným odpolednem. Kniha je úžasná. Děkujeme za ni.
Dana Kalendová, Čisovice
Křest byla krásná akce. Knížka je fakt úžasná.
Hanka Smutná, Vrané
Knížka je krásná, skvělá práce.
Jiří Halbrstat
Jinak velká poklona za krásnou knížku Střipky z historie Vraného. Nejen, že krásně vypadá, ale také se velmi dobře čte. Jsem asi v půlce, chvíli mám pocit, že čtu historickou faktografii, chvíli detektivku, chvíli biografii, chvíli průvodce… Skvěle napsané, zajímavé, čtivé.
Natálie Šťastná

Jinak musím vyjádřit velký obdiv Vaší práci, dohledávání v archivech, komunikace s pamětníky, shánění fotografií apod., to jistě nebyla snadná práce. Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, jak jsou pro nás a naše děti znalost vlastní historie a vědomí si vlastních kořenů důležité.

Takže tímto velký dík za námahu, trpělivost a nadšení, s kterou tyto aktivity děláte a tvoříte. Do budoucna přeji ať Vám entuziasmus a nadšení vydrží.

Hana H. M.